Jasełka z okazji dnia Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wspaniałe święto, które w tym roku obchodziliśmy wyjątkowo uroczyście. Wychowankowie Placówki wraz z dziećmi uczęszczającymi do Świetlicy Wiejskiej w Niedarach przygotowały Jasełka, których pomysłodawcą była pani Zofia Sugier.

Tak jak w poprzednich latach Pani Zofia stworzyła oryginalny scenariusz i dekoracje. Jasełka zostały zorganizowane we współpracy z panem Radosławem Brydniakiem, panią Ewą Gajos oraz Panią Agnieszką Maciejasz. Przedstawienie poprzedzały liczne próby. Mali aktorzy występowali w przepięknych, bogato zdobionych przebraniach przygotowanych przez Panią Zofię. Wychowankowie Placówki przyszykowali kolorowe zaproszenia dla wszystkich babć i dziadków oraz innych zaproszonych gości.
Przedstawienie odbyło się w Placówce Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Niedarach w dniu 25.01.2020 r. Publiczność dopisała, sala wypełniona była po brzegi. Pan Kierownik PWD Jan Chojka krótką przemową przywitał i złożył serdeczne życzenia wszystkim zgromadzonym. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk, sołtys wsi Niedary Franciszek Gajos, dyrektorzy szkół w Grobli i Świniarach i wielu znamienitych gości.
Po wspaniałym przedstawieniu, uświetnionym muzyką i śpiewem kolęd, odbył się uroczysty poczęstunek w Świetlicy Wiejskiej w Niedarach, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i pracowników PWD. Dziadkowie i Babcie otrzymali także słodkie upominki i spędzili radosny czas razem z wnukami.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Jasełek oraz gościom za przybycie.