Zajęcia terenowe grupy podwórkowej z Dziewina

Na zakończenie zajęć terenowych w ramach projektu PWD w Niedarach Grupa Podwórkowa z Dziewina wzięła udział w grze terenowej przygotowanej przez instruktora surviwalu. Wcześniej przygotowany plan musiał zostać zmodyfikowany z uwagi na niesprzyjającą pogodę i zamiast podchodów w lesie zostały one przeprowadzone ulicami Dziewina.


Po odprawie i wyjaśnieniu zasad grupa podzieliła się na dwa trzyosobowe zespoły. Mieli za zadanie na podstawie mapy oraz pozostawionych znaków na drodze i na obiektach przejść wyznaczoną trasą oraz odnaleźć skrytkę zawierającą dalsze informacje i sposób postępowania. W pudełeczku znajdowało się hasło, umożliwiające uzyskanie informacji od osoby znajdującej się w tzw. „punkcie kontaktowym” o miejscu zakończenia gry. Następnie grupa, która dotarła do celu miała za zadanie ponownie wyruszyć w teren i wyznaczyć trasę dla drugiego zespołu.
Zabawa była okazją do sprawdzenia wcześniej zdobytych umiejętności z zakresu czytania mapy, znaków topograficznych, orientacji w terenie oraz zasad komunikacji w grupie z wykorzystaniem znaków umownych.

Opracował; Leszek Machaj