Ferie z grupą podwórkową

Brak śniegu nie przeszkodził uczestnikom grupy podwórkowej na terenie miejscowości Dziewin w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Prawie codziennie mieli okazję spotykać się korzystając z lokalnej bazy lokalowej w Dziewinie i przygotowanych dla nich atrakcji.

Wśród przygotowanych dla nich zajęć znalazły się elementy rywalizacji sportowej np. gra w cymbergaja, ale również ćwiczenie cierpliwości i precyzji podczas sklejania plastikowych modeli samolotu, helikoptera czy pojazdu straży pożarnej. Te zajęcia odbywały się przez kilka dni w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziewinie wspólnie z grupą Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która przy okazji zorganizowała szkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Oprócz zabawy była to również okazja do poszerzenia wiedzy w zakresie ratownictwa, a co ważne przekazanej przez niewiele starszych kolegów. Podczas spotkania  można było pograć w gry planszowe, gry zespołowe oraz zabawić się np. w kalambury.

Kolejną atrakcją były treningi na strzelnicy pneumatycznej Klubu Strzeleckiego LOK PUSZCZA Dziewin, gdzie można było nabyć i doskonalić umiejętności strzeleckie strzelając z karabinków i pistoletów pneumatycznych do tarcz. Ponadto korzystając ze świetlicy w Domu Ludowym w Dziewinie, uczestniczy grupy podwórkowej grali w tenisa stołowego, piłkarzyki oraz w bilard.

Uczestnicy projektu mieli okazję dwukrotnie spotkać się z harcerzami z Bochni i Mikluszowic, którzy również uczestniczyli w treningach strzeleckich. To również okazja do rozmowy z rówieśnikami, którzy realizują swoje zainteresowania związane z harcerstwem czy też ratownictwem.